Nieuwe collega’s ronden Hanen-cursus af
Nieuwe collega’s ronden Hanen-cursus af
Jennifer en Esther hebben onlangs de Hanen-cursus Meer dan Woorden succesvol afgerond. Een waardevolle uitbreiding van de manier waarop we binnen Connect werken aan communicatieontwikkeling bij jonge kinderen.
De kracht van de Hanen-aanpak ligt niet bij de therapeut, maar bij de ouder. Ouders zijn de belangrijkste schakel in de ontwikkeling van hun kind. Door hen inzicht en praktische handvatten te geven, ontstaat er ruimte voor groei in het dagelijks contact, precies daar waar communicatie echt plaatsvindt.
Meer dan praten alleen
De cursus Meer dan Woorden richt zich op jonge kinderen die moeite hebben met communiceren. De focus ligt niet alleen op spreken, maar vooral op de verschillende fases van communicatie. Ouders leren herkennen waar hun kind zich bevindt in deze ontwikkeling en hoe zij hun kind kunnen helpen om een volgende stap te zetten.
Binnen de training leren logopedisten hoe zij ouders hierin kunnen coachen. Met behulp van videoanalyse en gerichte feedback krijgen ouders zicht op hun eigen interactie en hoe kleine aanpassingen een groot verschil kunnen maken. Het uitgangspunt is helder. Niet wij leren het kind communiceren, maar wij laten ouders zien hoe zij hun kind zelf kunnen helpen.
Een traject dat inzet vraagt en vertrouwen opbouwt
Deze aanpak vraagt betrokkenheid. Het ouderprogramma bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur en drie huisbezoeken. Het vraagt inzet, maar levert ook veel op. Ouders ervaren meer grip, meer vertrouwen en meer verbinding met hun kind.
Binnen Connect wordt de Hanen-cursus Praten doe je met z’n tweeën al aangeboden. Met de toevoeging van Meer dan Woorden kunnen we ons aanbod verder verbreden en nog beter aansluiten bij de behoeften van kinderen en hun ouders.
In april wordt gekeken naar de mogelijkheid om dit ouderprogramma opnieuw te starten voor de zomervakantie.